Kocaeli

Cengiz Topel Havalimanı

T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı
Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü
English

Haberler

A
A
A
Havalimanımıza Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından "Yeşil Kuruluş" belgesi verilmiştir.(17/03/2015 - 31/12/2020)

      T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan Yeşil Havalimanı Projesi kapsamında TSE ve SHGM tarafından değerlendirmeye alınan başvurumuz sonucunda, "Yeşil Havaalanı Projesi Uygulama Esasları"nda belirtilen gereklilikleri sağladığı anlaşılan Kocaeli Cengiz Topel Havalimanımıza Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından "Yeşil Kuruluş" belgesi verilmiştir.

      Havalimanlarında çevresel etkileri azaltmak ve çalışan personelin çevreye daha duyarlı hale gelmesini sağlamak ayrıca Havalimanımızdaki gürültü ve emisyonu azaltımını, hava kalitesinin kontrolünü, katı atıkların ve atık suların yönetimini, kimyasal maddelerin kontrolünü sağlama açısından proje büyük önem taşımaktadır. Havalimanımız Yeşil Kuruluş unvanı çalışmalarında emeği geçen tüm personelimize teşekkür ederiz.

      "YEŞİL KURULUŞ" BELGESİ ALAN KURULUŞLARIN AVANTAJLARI

      Projenin gerekliliklerini yerine getiren işletmeler; çevreye yapacakları katkıya ilave olarak; "Yeşil Kuruluş (Green Company)" unvanı alarak Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü' ne ödeyecekleri yetki belgesi, ruhsat, sertifika gibi izin belgelerinin temdit ücretlerinde yüzde 20 oranında indirim hakkı kazanıyor.

       Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.



Tüm haber kayıtları için lütfen tıklayınız...


Okunma: 2230
Geri